Ürün Kataloğu

powered by

DAHA FAZLA HİZMET!

Tüm hizmetlerimize tam erişim için hemen üye olun: TecDoc kataloğu, montaj talimatları ve videolar, bonus programı ve ayrıca ürünlerimiz hakkında güncel teknik bilgiler

Hemen üye olun!

LuK Kendinden Ayarlı Debriyaj (SAC)

LuK self-adjusting clutches (SAC)

Debriyajın tüm hizmet ömrü boyunca sabit pedal kuvveti


Ürün Tanımı:

Debriyaj balatası yıprandığında, debriyajı ayırmak için daha fazla pedal kuvveti gerekir. Kendinden ayarlı debriyaj (SAC), otomatik yıpranma ayarının yanı sıra, debriyaj ömrü boyunca, debriyaj pedalına daha az kuvvet uygulanmasını sağlar.

SAC’ın yıpranma ayarı, bir kaldırma bileziğini döndüren yük sensörü (bu durumda bir algılayıcı diyafram yayı) tarafından aktive edilir. Bu ayar mekanizması sayesinde uzun vadede kumanda için gerekli kuvvet hep düşük kalır. Aslında, hizmet ömrü bu şekilde normal debriyaja göre 1,5 kat uzar ve mükemmel sürüş konforu sağlanır.

Debriyaj balatası ve baskı birlikte çalışmak için hassas şekilde ayarlanmıştır ve her zaman birlikte değiştirilmelidir. Bu nedenle Schaeffler Automotive Aftermarket, SAC uygulamalarını sadece kanıtlanmış LuK RepSet ürün serisinde sunar, tek bir baskı olarak ayrıca sunmaz.

Montaj için, Schaeffler Automotive Aftermarket'in SAC özel servis takımı gerekir. Kendinden ayarlı debriyajın, karşı kuvvet uygulamaya gerek kalmadan birleştirilmesine imkân verir. Bu özel servis takımının ön gergi için kullanılması, debriyaj baskısındaki ayar bileziğinin burulmasını önler. Özel servis takımı kullanılmadığında baskı zedelenebilir ve bu da debriyajın hatalı çalışmasına neden olur.

Avantajları:
 
  • Düşük ayırma basıncı, debriyajın tüm hizmet ömrü boyunca neredeyse sabit kalır, uzun vadeli sürüş konforu sağlar
  • Arttırılmış yıpranma karşıtı önlemler daha uzun hizmet ömrü demektir
  • Kısa pedal mesafesi
  • Basitleştirilmiş ayırma sistemi tasarımı
  • Konvansiyonel bir debriyajla aynı boyutlarda daha fazla tork aktarımı
  • Orijinal Ekipman kalitesi

 
Geri
DAHA FAZLA HİZMET!

Tüm hizmetlerimize tam erişim için hemen üye olun: TecDoc kataloğu, montaj talimatları ve videolar, bonus programı ve ayrıca ürünlerimiz hakkında güncel teknik bilgiler

Hemen üye olun!
Schaeffler REPXPERT Hizmet Merkezi
Herhangi bir sorunuz veya yardıma ihtiyacınız mı var?
Telefon:
+90 212 385 35 85
Erişim: Pazartesi – Cuma
08:00 - 17:00