Ürün Kataloğu

powered by

DAHA FAZLA HİZMET!

Tüm hizmetlerimize tam erişim için hemen üye olun: TecDoc kataloğu, montaj talimatları ve videolar, bonus programı ve ayrıca ürünlerimiz hakkında güncel teknik bilgiler

Hemen üye olun!

Sarkaçlı Tip Çift Kütleli Volan

LuK Dual Mass Flywheel with Centrifugal Pendulum-type Absorber

Bu küçük bileşen büyük yakıt tasarrufu anlamına gelir


Ürün Tanımı:

LuK, Çift Kütleli Volanı (DMF) başarılı şekilde geliştirdikten sonra, sarkaç tip sönümleyiciyi (bileşenin büyüklüğünü etkilemeden) entegre ederek titreşim sönümleme teknolojisinde bir başka yeniliğe daha imza attı. Bu da sönümlendirme kapasitesini, ilave bir motor hızı kontrollü bileşenle artırdı.

Çift Kütleli Volanda, bir rulman kullanılarak 120°'ye kadar birbirine karşı döndürülebilen iki kütle bulunur. Her iki kütle de birbirine verimli çalışan bir yaylı sönümleme sistemiyle bağlıdır. Bir sarkaç tip sönümleyici eklemek suretiyle sönümleme performansı daha da artar. Böylece yeni motor konseptleri, üst düzey sürüş konforunu korurken, yakıt tüketimini ve CO2 emisyonunu azaltma konusundaki potansiyellerini gerçeğe dönüştürebilirler.

Sarkaç tip sönümleyicinin yaptığı aslında basittir; yay yüklü, salınım yapan kütleler, motorun özellikle düşük motor hızlarında daha güçlü olan burulma titreşimlerinin aksi yönünde titreşirler.

Dolayısıyla dönme düzensizlikleriyle oluşan enerji, sarkaç tarafından tamamen sönümlendirilir. Ve bu da güç aktarma organlarının titreşimini azaltır.

Avantajları:
 
  • Güç aktarma organlarındaki gürültüyü ve titreşimi önler
  • Uzun hizmet ömrü sağlar
  • Çok düşük motor hızlarında konforlu sürüş sağlar
  • CO2 emisyonlarını ve yakıt tüketimini azaltır
  • LuK, sarkaç kullanılan araç uygulamalarının ilk tedarikçisidir. Schaeffler Automotive Aftermarket bunları yedek parça pazarına tedarik eder.
Geri
DAHA FAZLA HİZMET!

Tüm hizmetlerimize tam erişim için hemen üye olun: TecDoc kataloğu, montaj talimatları ve videolar, bonus programı ve ayrıca ürünlerimiz hakkında güncel teknik bilgiler

Hemen üye olun!
Schaeffler REPXPERT Hizmet Merkezi
Herhangi bir sorunuz veya yardıma ihtiyacınız mı var?
Telefon:
+90 212 385 35 85
Erişim: Pazartesi – Cuma
08:00 - 17:00