Ürün Kataloğu

powered by

DAHA FAZLA HİZMET!

Tüm hizmetlerimize tam erişim için hemen üye olun: TecDoc kataloğu, montaj talimatları ve videolar, bonus programı ve ayrıca ürünlerimiz hakkında güncel teknik bilgiler

Hemen üye olun!

LuK DMF

LuK Dual Mass Flywheel

Çift Kütleli Volan’ın sorunsuz değişimi için


Ürün Tanımı:

Her geçen saniye yeni bir binek araç veya hafif ticari araç Çift Kütleli Volan (DMF) ile donatılmaktadır. Ve bu sayı her geçen gün artmaktadır. DMF, dizel ve yüksek güçlü benzinli motorlu araçlar için standart bir ekipmandır. Bugün Avrupa’da toplamda 85 milyon araçta Çift Kütleli Volan bulunmaktadır.

Debriyaj gibi Çift Kütleli Volan'da normal aşınmaya maruz kalır ve gerektiğinde değiştirilmelidir. Bu yüzden Schaeffler Automotive Aftermarket uzmanları sadece Luk Repset DMF’i değil, ayrıca Luk DMF'i de portföylerinde ayrı bir paket olarak sunmaktadırlar.

Çift Kütleli Volan, motor ve şanzıman arasında bir koruyucu görevi gördüğü için, eğer DMF doğru şekilde takılmadıysa güç aktarma organlarında titreşim kaynaklı hasarlara neden olabilir. Çift Kütleli Volanı rijit bir volanla değiştirmek için başka firmaların sözde dönüşüm kitlerini kullanmak riskli bir harekettir. Bu alternatifler üreticinin şartlarını karşılamaz ve şanzıman tıkırtılarına, kaportadan gelen seslere ve en kötü durumda güç aktarma organlarının tamamında hataya neden olabilir.

Bu yüzden profesyonel tamirhaneler Schaeffler Automotive Aftermarket’in orijinal Luk DMF’ni kullanmaktadırlar. Bu tamirhaneleri devam eden problemlerden ve araç sahiplerinin garanti taleplerinden uzak tutar.

Bu arada Çift Kütleli Volan’ın aşınıp aşınmadığını Schaeffler Automotive Aftermarket’in DMF on-car aletini kullanarak hala takılıyken test edebilirsiniz.

Avantajları:
 
  • OE üretim standardı
  • Güç aktarma organlarında sesi ve titreşimi azaltır
  • Şanzıman yükünü azaltır
  • Yakıt tüketimini ve CO2 emisyonlarını azaltır
  • Çift Kütleli Volanı ile Luk neredeyse tüm Aftermarket’i kapsar
Geri
DAHA FAZLA HİZMET!

Tüm hizmetlerimize tam erişim için hemen üye olun: TecDoc kataloğu, montaj talimatları ve videolar, bonus programı ve ayrıca ürünlerimiz hakkında güncel teknik bilgiler

Hemen üye olun!
Schaeffler REPXPERT Hizmet Merkezi
Herhangi bir sorunuz veya yardıma ihtiyacınız mı var?
Telefon:
+90 212 385 35 85
Erişim: Pazartesi – Cuma
08:00 - 17:00