Schaeffler, Automechanika Frankfurt fuarında ziyaretçilerini geleceğin tamirhanesine davet ediyor

11.07.2018

Schaeffler, Automechanika Frankfurt fuarında ziyaretçilerini geleceğin tamirhanesine davet ediyor

LANGEN, 11 Temmuz 2018. Schaeffler, Automechanika ziyaretçilerini 1.000 metrekarelik standında yer alan geleceğin tamirhanesine götürerek, karmaşık onarım çözümleri hakkında etkileşimli ve net açıklamalarda bulunacak. LuK, INA ve FAG markalarıyla şanzıman, motor ve şasi sistemi uzmanı olan Schaeffler Automotive Aftermarket bölümü, fuarda yenilikçi ürün ve hizmetlerini sergileyecek. Şirket, kendi sistem uzmanlığının hem günümüzde hem de gelecekte bağımsız otomotiv yenileme pazarının artan taleplerini karşılamaya nasıl yardımcı olabileceğini gösterecek. Schaeffler bunu, geniş kapsamlı şanzıman sistemleri portföyü, kilit motor sistemlerinde kapsamlı sistem uzmanlığı ve güvenlikle ilgili şasiler için geliştirilmiş geniş çaplı programı sayesinde başarmayı amaçlıyor.

Karma ve artırılmış gerçeklik kullanarak geleceğe bakış

Schaeffler'in standı bu yıl geleceğe odaklanıyor. Karma gerçeklik gözlüklerinden geleceğe bakış dikkatleri üzerine çekecek. Teknik uzmanlar, çift kütleli volan (DMF) ve zamanlama zincirinin nasıl değiştirilebileceğini gerçek zamanlı olarak gösterecek. Burada, tamirhanelerdeki gündelik işler ve sanal bilgi aktarımı bir araya gelecek. Schaeffler AG Automotive Aftermarket CEO'su Michael Söding şunları söylüyor: “Fuarımıza gelen ziyaretçilerin sadece seyirci olarak kalmalarını istemiyoruz. Onlar ürün dünyamızın bir parçası haline gelmeli ve sunduğumuz 'artı değeri' yakından deneyimlemeliler. Sloganımızın 'daha fazlasını iste - bir parçası ol' olması bir tesadüf değil'. Buna ek olarak, artırılmış gerçeklik, şirketin şanzıman, motor ve şasi konularındaki temel yetkinliklerini sunmak üzere kullanılacak. Tabletlerin kullanımıyla, bu teknolojiler net ve anlaşılması kolay bir şekilde sunulacak. Ziyaretçiler, ilgilendikleri konulara bağlı olarak farklı ayrıntı düzeylerinde bilgi edinebilecekler. Ziyaretçiler, tabletlerini üç adet artırılmış gerçeklik ekranından (şanzıman, motor ve şasi) birisi önünde tuttuğunda, akıllı onarım çözümleri ve Schaeffler'in özel servis takımları hakkındaki sanal bilgiler ekranda görüntülenecek. Ayrıca ziyaretçiler, şirketin portföyü, pazardaki payı ve Automotive Aftermarket’in potansiyeli hakkında ek bilgiler de talep edebilecekler. Özel servis takımlarını kullanmanın doğru yolu, sanal animasyon ve etkileşimli öğelerin yardımıyla basit ve net bir şekilde açıklanacak.

Geleceğin araç teknolojilerinin perde arkasına bakış

Schaeffler, bu yılki fuara ait “Geleceğin Servisi ve Mobilitesi” teması kapsamında “Schaeffler Cam Araba” ile heyecan verici bir görsellik de sunacak. Bu araba, e-debriyaj, elektromanyetik viraj denge çubuğu, termal yönetim modülü ve elektrikli aks dahil olmak üzere Schaeffler dünyasından yaklaşık 40 ürün ve teknoloji ile donatıldı. Schaeffler, ayrıca servis markası REPXPERT ile de geleceğe odaklanıyor. Teknik uzmanlar, şirketin ürün ve onarım çözümlerinin tamirhaneleri bugünkü çalışmalarında nasıl destekleyebileceğini beş ayrı çalışma tezgahı üzerinde gösterecek. Çalışma tezgahlarında yine tabletler kullanılacak ve REPXPERT çevrimiçi portalına doğrudan bağlanabilecekler. REPXPERT kullanıcıları portalı kullanarak, doğru yedek parçaları kolayca ve hızlı bir şekilde bulup temin edebilecek ve profesyonel onarım için en uygun desteği alabilecekler. Kullanıcılar ayrıca, Schaeffler ürünleri hakkında montaj videosu, teknik broşür ve servis bilgisi gibi mevcut tüm materyallere erişebilecekler.

Bu yılın en dikkat çekeni ise, Formal-E serisinde görücüye çıkan ve fuar salonunun önünde özel bir alanda sergilenecek olan Audi e-tron FE04 olacak. Audi e-tron FE04 tamamen elektrikle çalışıyor ve Schaeffler teknolojisinin en zorlu yarış koşullarında bile kendini nasıl kanıtladığını gösteriyor.

Bir diğer önemli nokta da, fuar alanında açık havada sergilenecek olan Schaeffler AUDI RS5 DTM Show Aracı olacak.