Schaeffler Automotive Aftermarket ürün paketlemeye yeni bir bakış açısı getiriyor

02.10.2018

Schaeffler Automotive Aftermarket ürün paketlemeye yeni bir bakış açısı getiriyor

Schaeffler'in Automotive Aftermarket bölümü, yedek parça ve onarım çözümlerini, net bir tasarıma sahip, yüksek çözünürlüklü ürün resimlerinin yer aldığı ve markanın kolaylıkla tanınacak şekilde yerleştirildiği yeni ürün ambalajlarıyla dünyanın dört bir yanına sunuyor.

LANGEN, 26 Temmuz 2018. Yeni ve daha önce denenmiş özellikleri bir araya getiren yenilenmiş tasarımı Schaeffler'in Automotive Aftermarket bölümünün ürün paketleme süreçlerine aşama aşama dahil ediliyor. Yeni ambalajlarda, paket içeriğindeki çözümlerin kalitesini görsel açıdan vurgulamak için ürünlerin ve komple onarım çözümlerinin büyük boyutlu, yüksek çözünürlüklü ve gerçekçi fotoğrafları kullanılmıştır. Ayrıca ilk kez, çatı marka olarak Schaeffler'in görünürlüğüne odaklanıldı ve marka, ürün resimlerinin her birine göze çarpacak şekilde yerleştirildi.

Dağıtım ortaklarının ve tamirhanelerin her ürünün markasını kolaylıkla tanıyabileceği şekilde her bir ambalajın üzerinde ürünün markasının yazılı olduğu bir bant bulunmaktadır. Bu bandın rengi ürünün markasına göre değişmektedir; LuK markası klasik sarı renginde, INA yeşil, FAG ise kırmızı renktedir. Ayrıca ürün isimleri ambalaj üzerinde on farklı dilde yer almaktadır.

Schaeffler Automotive Aftermarket Pazarlama ve İletişim Direktörü Rouven Daniel konuyla ilgili şunları söyledi: 'Tek bir debriyajdan, birçok onarım çözümüyle birlikte sunduğumuz vida ve cıvatalara kadar her bir ayrıntıda yüksek kaliteyle karşılaşacaksınız. Yeni ambalaj tasarımımızla ifade ettiğimiz tam da bu; kaliteye bağlılık. Ayrıca, 1 Ocak 2018 itibarıyla bağımsız bir bölüm olarak yapılandırılan Automotive Aftermarket bölümümüz Schaeffler Grubu'na daha da yakınlaştı. Ürün ambalajlarımızda da artık açıkça görüldüğü üzere çatı markamız olan Schaeffler, mevcut ürün markalarımızın tanınırlığı ile birlikte daha da güçlenmeye devam edecek. Ama aynı zamanda, ürün markalarımızın ve bu markalarla ilişkilendirilen özelliklerin tamirhanelerde ve dağıtıcılarda tanınabilir olması gerektiğini unutmuyoruz.'

Schaeffler, 'Gelecek için Sorumluluk' başlığı altındaki sürdürülebilirlik stratejisine uygun olarak yeni ambalaj malzemelerinin seçiminde ve ambalajların üretiminde yüksek çevre standartlarına odaklandı. Kullanılan tüm ambalajlar kolayca imha edilebilir ve geri dönüştürülebilir özelliktedir.

Tüm Schaeffler Automotive Aftermarket ürün portföyüyle ilgili daha fazla bilgiye REPXPERT çevrimiçi portalından ulaşabilirsiniz (www.repxpert.com.tr).