Schaeffler'in, yeni ve başka hiçbir yerde bulamayacağınız, bağımsız yedek parça pazarı için ürettiği LuK RepSet Sürekli Değişken Şanzıman’ı (CVT) ile tanışın

02.05.2018

Schaeffler'in, yeni ve başka hiçbir yerde bulamayacağınız, bağımsız yedek parça pazarı için ürettiği LuK RepSet Sürekli Değişken Şanzıman’ı (CVT) ile tanışın

Schaeffler'in, küresel ölçekte artan üretimiyle 10 milyon adedi aşan patentli Sürekli Değişken Şanzıman serisi, gelecekte de büyük talep görecek yenilikçi bir üründür. Schaeffler'in Automotive Aftermarket bölümü, bir kılavuz hattı da bulunan LuK RepSet CVT ile bütünsel bir onarım çözümü sunuyor. LuK markası altındaki bu yeni sürekli değişken şanzıman (CVT) portföyü, sönümleyiciler ve çift kütleli volanlarla tamamlanıyor.

En ileri teknolojiyle donatılan sürekli değişken şanzımanlarda bulunan CVT zinciri, bir kasnaktan diğerine güç iletir. Schaeffler'in CVT zincir teknolojisi, en ince ayrıntısına kadar optimize edilmiş tasarımıyla, tork kapasitesi ve verimliliğinde standartları yeniden belirliyor. Modüler tasarımı sayesinde, küçük otomobillerden üst orta boy otomobillere kadar tüm tork yelpazesini kapsıyor. Schaeffler'in sunduğu, bir kılavuz hattı da bulunan bu yenilikçi onarım çözümü, bağımsız otomotiv yenileme pazarında ilk kez görücüye çıkıyor.

LuK RepSet CVT, ilk aşamada Volkswagen Grubu'nun 'multitronic' olarak adlandırılan şanzımanlarının onarımında kullanılacak. Bu tam otomatik CVT'ler, Volkswagen Audi ve Seat marka araçlarda kullanılıyor. Bu ürünler, şanzımanı, çekiş gücünde kesinti olmaksızın sonsuz değişkenle uyarlayarak motorun en uygun koşullarda çalışmasını sağlıyor. Schaeffler, yeni onarım çözümü portföyünü, şu anda aralarında Nissan ve Subaru’nun da bulunduğu, CVT teknolojilerini kullanan en önemli üreticilere yönelik uygulamalarla genişletecek.

Schaeffler bunlarla yetinmiyor, CVT teknolojisini geliştirmeye devam ediyor. Şirket, 2016 yılında geliştirdiği sürekli değişken şanzımanla çalışan plug-in hibrid konseptiyle AutomotiveINNOVATIONS Award'a layık görülmüştü. Ödül, her yıl en yenilikçi otomobil üreticileri ve tedarikçilerini ödüllendiren Otomotiv Yönetimi Merkezi (Center of Automotive Management, CAM) ve PwC tarafından verilmişti. Schaeffler Automotive Aftermarket biriminden Şanzıman Sistemleri programı başkanı Rouven Daniel, 'Uzmanlar, bundan sadece beş yıl sonra otomobillerde kullanılan otomatik şanzımanların yüzde 30'unu sürekli değişken şanzımanların oluşturacağını öngörüyor. Giderek daha fazla araç üreticisi Schaeffler'in CVT zincirlerini tercih ediyor.' şeklinde konuştu. 'Schaeffler'in CVT zincirleri, geleneksel itme kayışlarına göre daha fazla güç iletmekle kalmıyor, aynı zamanda daha yüksek verim sağlıyor. Dolayısıyla, LuK markası ile Schaeffler, yüksek performanslı CVT zincirleri üretiminde pazarda benzersiz bir satış teklifi sunuyor. 1999 yılında başlayan bu başarı hikayemizi, bağımsız yedek parça pazarında sürdürüyoruz.'

Bu yeni onarım çözümü hakkında daha fazla bilgi almak için Schaeffler'in www.repxpert.com.tr adresinde bulunan Automotive Aftermarket kataloğunu inceleyebilirsiniz.

LuK RepSet CVT ile birlikte sunulan zincirde, özel tasarlanmış pimler ile bağlanmış olmaları sayesinde farklı açıda hareket edebilen çoklu bağlantı plakaları bulunuyor.

İki parçalı bir kılavuz ile desteklenen bu yenilikçi ürün, sürekli değişken şanzımanlar için bütünsel bir onarım çözümü sunuyor.

Schaeffler, LuK RepSet CVT'yi, ilk aşamada Volkswagen Grubu'nun 'multitronic' şanzımanlarının onarımı için sunuyor. Halihazırda CVT teknolojisini kullanan, aralarında Nissan ve Subaru'nun da bulunduğu en büyük üreticiler için ek uygulamalar yakın zamanda piyasaya sürülecek.