Schaeffler Gergi Kiti’nde Pazar Lideri

19.12.2016

Schaeffler Gergi Kiti’nde Pazar Lideri

Schaeffler, 65 yeni INA Kiti ile Avrupa’da 150 milyon araca hizmet veriyor

Schaeffler, INA markası altında ürettiği, su pompasıyla donatılmış Gergi Kitleri ürün grubunu genişleterek bu alanda pazar lideri oldu. Bugün 65 yeni INA Kiti ile 230 parça bazında Avrupa’da 150 milyon araca hizmet veren Schaeffler, ana tahrik sistemi kayışlarını değiştirmeye yönelik komple çözümlere olan talebi rahatlıkla karşılıyor ve rakiplerine kıyasla çok daha fazla sayıda araca hitap edebiliyor.

İstanbul, 19 Aralık 2016. Ana tahrik sisteminde kullanılan su pompalı komple onarım çözümüne yönelik pazar talebi son üç yılda üç kattan fazla arttı. Schaeffler Automotive Aftermarket Ürün ve Pazarlama Kıdemli Başkan Yardımcısı Dr. Robert Felger, “Portföyümüzün sürekli genişlemesiyle pazar talebine hızla adapte oluyoruz ve INA markamızın motor konusundaki kapsamlı uzmanlığını daha da güçlendiriyoruz” dedi.

Araç bakımlarının giderek daha uzun aralıklarla yapılması nedeniyle tek tek parçaların değiştirilmesi tavsiye edilmiyor. Bugün bir ana tahrik sistemine bakım yapıldığında, tüm kayışlı tahrik sistemi bileşenleri ve su pompası genellikle birlikte değiştirildiği için sonrasında pahalı onarım işlerine ihtiyaç duyulmuyor.

Tamirhanelerde bulunan devir – daim pompalı INA Gergi Kiti, conta ve vida gibi bağlantı parçaları da dahil olmak üzere onarım için gereken tüm parçaları içeriyor. Ayrıca gerekli olması durumunda doğru termostatı da tedarik ediyor.

INA Gergi Kiti, parçaları tek tek birleştirilerek, gereken değişim için tüm işlemleri tek seferde çözümleme imkânı sunuyor. Hızlı bir şekilde uygulanan işlemler vakit ve maliyet tasarrufu sağlıyor. Çalışır durumdaki motorda bulunan bir ana tahrik sistemi söz konusu olduğunda triger kayışı ana bileşen durumuna geçiyor. Gergi makaraları ve kılavuz kasnakları yardımıyla kam milini en doğru biçimde hareket ettirecek hassas açıda tutan triger kayışı, giriş supaplarının en doğru zamanda açılıp kapanmasını sağlıyor.

Triger kayışı ve su pompası bakımları düzenli yapılmalı

Ana tahrik sistemi parçalarındaki herhangi bir aşırı yıpranma veya aşınma, motorda büyük hasara yol açabilecek olan triger kayışı arızasına neden olabilir. Su pompası, motordaki soğutucu sıvı sirkülasyonunu gerçekleştirerek motorun yeterince soğumasını sağlar.

Su pompasının bozulması, soğutucu sıvı kaçağına neden olabilir ve bu da aşırı ısınmaya ve hatta ana tahrik sisteminin arızalanmasına yol açabilir. Triger kayışının ve su pompasının düzenli olarak bakımının yapılması ve biri arızalansa dahi hepsinin birlikte değiştirilmesi gerekiyor, bu durum araç sahibini daha pahalıya mal olacak hasarlardan koruyor ve motorun ömrünü uzatıyor. INA Gergi Kiti, araç sahiplerini daha yüksek maliyetlerden koruyor ve araç motorun ömrünü uzatıyor.