Bağımsız Otomotiv Yenileme Pazarı İçin Yeni ve Eksiksiz Onarım Çözümü: VW Grup 1.2l TSI Motorları İçin Krank Mili Zincir Dişlisini İçeren INA Zamanlama Zinciri Kiti

INA.jpg

  • Schaeffler, INA Zamanlama Zinciri Kiti ile bağımsız otomotiv yenileme pazarı için uygun onarım çözümleri sunuyor.
  • Mükemmel kombinasyon: Verimli bir onarım için tüm zincirli tahrik bileşenleri, zincir katkı maddesi ve krank mili zincir dişlisi dahil 25’ten fazla bileşeni içeriyor.
  • Ailenin yeni üyesi: Krank mili zincir dişlisinin profesyonel değişimi için özel servis takımı sunuyor.
Schaeffler Automotive Aftermarket bölümü uzmanları zincirli tahrik sistemlerinin gelecekteki önemine dikkat çekerek zincir tahrikli motor kullanılan yeni araçların sayısının 2030 yılına kadar önemli ölçüde artmasını öngörüyorlar. Zincirli tahrik konusunda 100 yılı aşkın deneyime sahip olan şirket, en büyük orijinal ekipman üreticilerinden biri olmasının yanı sıra bağımsız otomotiv yenileme pazarında zincirle çalışan tahrik sistemleri için kapsamlı onarım çözümleri de sunuyor. Şirket, VW Grup 1.2 l TSI motorlu (VW, Audi, SEAT ve Škoda) araçları için INA markası altında yeni bir zamanlama zinciri kitini piyasaya sürdü.

Zincirli tahrik sistemi karmaşık bir sistemdir. Motorun sorunsuz çalışması için ana tahrik sistemindeki tüm parça ve bileşenlerin birbiriyle kusursuz şekilde uyum sağlaması ve senkronize şekilde çalışması gerekir. Bu nedenle, onarım gerekmesi durumunda tüm sistem bir bütün olarak değiştirilmelidir. Bu şekilde, değiştirme sonrasında bile ortaya çıkabilecek dolaylı hasardan kaçınılabilir ve ana tahrik sisteminin her bir bileşeninin en uygun şekilde etkileşimi garanti edilebilir.

“INA Zamanlama Zinciri Kiti ile, krank mili zincir dişlisini de içeren bir onarım çözümü sunan ilk tedarikçi olduk. Bu amaçla, krank mili zincir dişlisinin kolayca ve profesyonel bir şekilde değiştirilmesine yardımcı olan özel bir alet geliştirdik” şeklinde açıklıyor Schaeffler Automotive Aftermarket Motor Sistemleri Müdürü Christian Kos ve ekliyor, “INA Zamanlama Zinciri Kiti, 25’ten fazla bileşeniyle, tahrik sistemlerinin kapsamlı ve sürdürülebilir şekilde onarılabilmesi için gereken parçaların tamamını içeriyor. Bu da, zincirli tahrik sistemlerinde ne kadar yetkin olduğumuzu ve servislere verdiğimiz önceliği gösteriyor.”
​​​​​​​

 

1.2l TSI motorlar için üretilen INA Zamanlama Zinciri Kitinin tüm bileşenleri tam bir uyum içinde çalışır. Zamanlama zinciri, kam mili zincir dişlisi, zincir gergisi ve kılavuz rayına ek olarak, montaj için gerekli tüm bileşenler kite dahildir. Kit içeriğinde ayrıca, krank mili zincir dişlisi ve optimum yağlanma için Liqui Moly ile birlikte geliştirilen zincir katkı maddesi “Chain Protect” te yer alır. Bu, zincirli tahrikin değiştirilmesinden sonraki aşınmayı yüzde 20’ye kadar azaltır ve zincirli tahrikin kullanım ömrünü artırmaya yardımcı olur.
​​​​​​​

INA Zamanlama Zinciri Kiti ve kite özel servis takımı ile birlikte Schaeffler’in Automotive Aftermarket biriminin sunduğu ürün portföyünün tamamı hakkında daha fazla bilgiye REPXPERT çevrimiçi portalından ulaşabilirsiniz (www.repxpert.com.tr). Montaj videoları ve teknik broşürler de dahil olmak üzere tüm teknik bilgiler kayıtlı kullanıcıların erişime açıktır.