INA Motor Kitleri

INA engine kit.jpg

 
Motor onarımları, motor sisteminin kapsamlı bir şekilde anlaşılmasını gerektiren karmaşık bir süreçtir. Schaeffler, yeni INA Motor Kitleriyle tam da bu ihtiyaca yanıt veriyor. Schaeffler, çeşitli alt sistemleri de kapsayan, araçlardaki tüm motor parçalarının değişimi için kapsamlı onarım çözümleri sunmaya başladı. Supap mekanizması, ana tahrik sistemi, yardımcı tahrik sistemi veya soğutma sistemi fark etmeksizin hataların nedeni genellikle bu alt sistemlerden biridir. Motorun farklı bölümlerinde bulunmalarına rağmen birçok bileşen doğrudan birbiriyle etkileşim halindedir. INA Motor Kitleri, araç üreticisine ve modeline göre değişim için önerilen parçaları içeriyor. Böylece servis çalışanları, ihtiyaç duydukları yedek parçaları bulmak için uzun süreler harcamaktan kurtuluyor. İlk olarak altı araca yönelik INA Motor Kiti sunan Schaeffler, ürün yelpazesini sürekli olarak geliştiriyor.

Örneğin, 1.3l JTD (Fiat) ve 1.3l CDTI (Opel) motorlara yönelik INA Motor Kiti, zincirli tahrik ve supap mekanizması bileşenlerinin yanı sıra bu bileşenler için gerekli tüm bağlantı parçalarını da bulunduruyor. Schaeffler Automotive Aftermarket Ürün Yönetimi ve Ar-Ge Müdürü Dr. Robert Felger, “Zincir dişlisini koparan veya takılmasına neden olan arızalı bir zamanlama zinciri normal olarak supap mekanizmasına da zarar verir. Tüm bunların yanında, motor tasarımı nedeniyle supap piyanosu her zaman kırılma veya bükülme tehlikesiyle karşı karşıyadır. Bu nedenle hangi alt sistemde bulunduklarına bakılmaksızın doğrudan birbirleriyle etkileşimde olan bütün bileşenlerin mutlaka değiştirilmesini öneriyoruz. Böylece, çıkabilecek gizli hasarların önüne geçilmiş oluyor ve onarımlar daha uzun ömürlü hale geliyor” şeklinde konuştu.
​​​​​​​


​​​​​​​Schaeffler uzmanları, INA markası altında motorun tamamı için eksiksiz bir ürün portföyü ve onarım çözümleri sunuyor. Üstelik hepsi bunlarla sınırlı değil. Bu onarım çözümlerinin ayrılmaz bir parçası olan, gerekli özel servis takımlarına ve detaylı onarım kılavuzlarına www.repxpert.com.tr adresindeki REPXPERT çevrimiçi portalından ulaşılabilir. Portala kayıtlı kullanıcılar; montaj videolarına, teknik broşürlere ve Schaeffler Automotive Aftermarket bölümünün komple çözümler sunduğu portföy hakkındaki ek bilgilere ulaşabilirler.

​​​​​​​