Schaeffler’den VW Grup 1.4l TSI Motorlar için INA Zamanlama Zinciri Kiti

INA_PC_TCKIT_559015430_01.jpg

Zincirli tahrikler geleceğin ürünü haline gelmiştir. Schaeffler’in Automotive Aftermarket bölümündeki uzmanlar buna inanıyor ve 2030 yılına kadar yeni araçlarda zincirli tahrik motorlarının kullanımında önemli bir artış bekliyor. Zincirli tahrik konusunda 100 yıldan fazla deneyime sahip olan şirket, en büyük orijinal ekipman üreticilerinden biri olmasının yanı sıra bağımsız yedek parça pazarına, zincirle çalışan tahrik sistemleri için geniş kapsamlı tamir çözümleri sunmaktadır. Aftermarket uzmanı şirketin portföyünün en yeni üyesi, VW Grubun 1.4 TSI motorlu (VW, Audi, Seat ve Skoda) araçları için INA markası ile piyasaya sürülen yeni zamanlama zinciri kitidir.

Motorun sorunsuz çalışması için ana tahrik sistemindeki tüm parçaların ve bileşenlerin birbiriyle tamamen uyumlu olması gerektiğinden, onarım sırasında sistem mutlaka tamamen değiştirilmelidir. Schaeffler Automotive Aftermarket Ürün Direktörü Maik Evers, “INA Zamanlama Zinciri Kiti, 20’den fazla bileşen içeriyor. Bunlar, ana tahrik sisteminin bütünsel ve uzun ömürlü onarımı için gereken tüm parçaları kapsıyor.” şeklinde konuştu. “Onarım çözümümüz, tamirhane çalışanlarına gereken yedek parçaları tespit etmeleri için zaman kazandırıyor ve onları güvenli şekilde monte etmelerini sağlıyor.” Böylece yenileme işleminden sonra, ana tahrik sistemindeki bağımsız bileşenlerin birbirine mükemmel uyum sağladığından ve gelecekteki hasarların önüne geçildiğinden emin olabilirler.
 
Onarım çözümü; zamanlama zincirleri, zincir dişlileri, zincir gergileri, sürgü ve kılavuz raylarının yanı sıra gerekli tüm contalar ve montaj parçalarını da içerir. Ayrıca Kit, onarımı kolaylaştıran kam mili zamanlama ünitesi ve özel kılavuz pimleri de içeriyor. Her INA Zamanlama Zinciri Kitinde, kusursuz yağlama için Liqui Moly ile birlikte geliştirilen “Chain Protect” adlı zincir yağıda bulunur. Bu, zincirli tahrikin değiştirilmesinden sonraki aşınmayı yüzde 20’ye kadar azaltır ve zincirli tahrikin kullanım ömrünü artırmaya yardımcı olur.

INA Zamanlama Zinciri Kitleri ve Schaeffler’in Automotive Aftermarket biriminin tüm ürün portföyü hakkında daha fazla bilgiye REPXPERT çevrimiçi portalından ulaşabilirsiniz (www.repxpert.com.tr). Montaj videoları ve teknik broşürler gibi tüm teknik bilgiler kayıtlı kullanıcıların erişimine açıktır.