Schaeffler ve Meslek Liseleri İş Birliği

Training
Küresel otomotiv ve sanayi sektörlerinin lider tedarikçisi Schaeffler, Türkiye’de sektöre nitelikli iş gücü kazandırmaya devam ediyor. İstanbul'daki beş meslek lisesi ile yapılan iş birliği sayesinde gerçekleşen 22 oturumda 640 öğrenci Schaeffler Teknoloji Merkezi'nde eğitim gördü. Eğitimlere, Şişli Meslek Lisesi, Samandıra Meslek Lisesi, Borsa İstanbul, Borusan Asım Kocabıyık ve İkitelli OSB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi katıldı.

Schaeffler Aftermarket Uzmanları, Schaeffler Teknoloji Merkezi’nde sektöre yön veren teknik bilgilerini öğrenci ve öğretmenlerle paylaştılar. Motorlu Taşıt Teknolojileri öğrencileri; LuK, INA ve FAG ürünleri hakkında teorik bilgiler aldılar ve bu bilgilerini pratiğe dökme şansı buldular.


 Schaeffler Automotive Aftermarket Türkiye Teknik Hizmetler Kıdemli Müdürü Barış Kayahan, “Schaeffler Teknoloji Merkezi aracılığıyla Otomotiv sektöründe nitelikli iş gücüne katkı sağlamaktan çok memnunuz. Merkezimiz, yıl boyunca öğrencilere eğitimler vermeye devam edecek. Eğitim programımıza REPXPERT çevrimiçi portalı www.repxpert.com.tr adresinden istediğiniz zaman ulaşabilirsiniz,” şeklinde konuştu.