YENi

Schaeffler, Çin'de 2'si 1 Arada Elektrikli Aks Üretimine Başladı

Schaeffler_2in1.jpg

• Elektrikli mobilite alanında inovasyon lideri olma yolunda bir başka kilometre taşı

 • Schaeffler, Çin'in Taicang kentindeki üretim tesisinde 2'si 1 arada elektrikli aksın seri üretimine başladı

• Sanayileşme konusundaki güçlü uzmanlığıyla Schaeffler, müşterilerin tercih ettiği bir teknoloji ortağıdır

Herzogenaurach, Almanya | 13 Temmuz 2021 | Elektrikli mobilitede inovasyon lideri olma yolunda başka bir dönüm noktasına ulaşan küresel otomotiv ve endüstri tedarikçisi Schaeffler, Çin'in Taicang kentindeki üretim tesisinde 2'si 1 arada elektrikli aks üretiminin başlamasını kutluyor. Elektrikli aks sistemi, elektrik motoru ve şanzımandan oluşur.

Seri üretimin başlaması, Schaeffler'in elektrikli mobilite alanında yeni bir dönüm noktasına işaret ediyor. Aynı zamanda şirketin bu sektördeki başarılı katılımının kanıtı niteliğinde görülüyor. Schaeffler, müşteri ihtiyaçlarına hızlı bir şekilde yanıt verebilmek için yerel üretimin önemli olduğuna inanıyor.

“Schaeffler, elektrikli mobilitede inovasyon lideri olma yolunda ilerliyor. 2’si 1 arada elektrikli akslarımızın seri üretimi bu pazardaki konumumuzu güçlendirdi,” şeklinde konuşan Schaeffler E-Mobilite Bölüm Başkanı Dr. Jochen Schröder sözlerini şöyle sürdürdü: “Küresel bir otomotiv ve endüstri tedarikçisi olmanın getirdiği inovasyon gücüyle ve sanayileşme konusundaki güçlü uzmanlığımızla, müşterilerin tercih ettiği bir iş ortağıyız.”

Schaeffler'den 2'si 1 arada elektrikli aks: Yüksek verimli ve kompakt bir sistem çözümü

Schaeffler 2'si 1 arada elektrikli aks, şirketin elektrikli aks sistemi ürün portföyündeki elektrikli tahrik çözümüdür. Bu sistem, redüksiyon şanzımanını ve elektrik motorunu tek bir kompakt ünitede birleştiriyor. Şanzımanın olağanüstü tork yoğunluğuyla bu elektrikli aks, her şeyden önce kompaktlık, yüksek güç yoğunluğu, yüksek sistem verimliliği ve üstün akustik davranış ile öne çıkıyor. Modüler tasarımı ile farklı kullanım gereksinimlerini karşılayan ürün, pek çok araç platformunda kullanılabilir. Bu ürünle donatılmış ilk Çin üretimi otomobil yakında piyasaya sürülecek. Çin'de piyasaya sürülmesinin ardından, Schaeffler 2'si 1 arada elektrikli aks aynı zamanda bir Avrupalı otomotiv üreticisi tarafından da kullanılacak.

2018'in başında bağımsız bir iş birimi kurduğundan beri, Schaeffler'in elektrikli mobiliteye olan bağlılığı son derece başarılı geri dönüşler sağlıyor. Elektrifikasyonun tüm seviyelerinde çok sayıda seri üretim siparişi alınması, Schaeffler’in elektrikli mobilite pazarında başarılı bir oyuncu olduğunu kanıtlar nitelikte. Bu durum aynı zamanda Schaeffler’in tüm dünyada hareketi dönüştürmek için çalışan öncü bir teknoloji ortağı olduğunu ve bu alanda önemli ilerlemeler kaydettiğini de gösteriyor.

2020 yılında Schaeffler, E-Mobilite bölümünde bir önceki yıla göre %30 artışla 2,7 milyar euro tutarında sipariş aldı. 2021 yılındaysa bu rakam gittikçe büyüyor. Hibrit modüller, hibrit şanzımanlar ve tamamen elektrikli aks tahrikleri için elektrikli motoru seri üretimi 2021'de başlayacak. Çin, Schaeffler için en önemli pazarlardan biri. Schaeffler, ilk P2 hibrit modülünün üretimine 2018 yılında Taicang'da, iki vitesli elektrikli aksın üretimine ise 2019 yılında yine aynı kentte başladı.