Schaeffler BMW M4, DTM’de İlk Sezonuna Hazır

bmw.jpg


Schaeffler ilk yarış için tüm hazırlıklarını tamamladı. Otomotiv ve endüstri tedarikçisi Schaeffler DTM sezonuna tarihinde ilk kez BMW M Motorsport takımının premium ortağı olarak başlıyor. Çarpıcı yeşil ve beyaz renkler taşıyan Schaeffler BMW M4 DTM arabasını Marco Wittmann kullanacak.

Otomotiv OEM CEO’su Matthias Zink konuyla ilgili şunları söyledi: “BMW M Motorsport ile olan ortaklığımız uzun süreli olacak ve gelecekte Schaeffler’in motor sporlarındaki yerini daha da sağlamlaştırmak istiyoruz. BMW ile ortaklığımız sayesinde DTM tarihimizde yeni ve başarılı bir sayfa açmak, eskisinden çok daha yakın bir işbirliği yürütmek istiyoruz. Marco Wittman'ı Schaeffler’in pilotu olarak aramızda görmekten de özellikle mutluyum. Wittman, iki kez DTM şampiyonu olmasının yanında, Schaeffler ile aynı bölgeden gelen bir isim. İşte bu harika bir kombinasyon."
Schaeffler ve BMW M Motorsport arasındaki ortaklığın katılacağı ilk yarış Hockenheimring pistinde yapılacak. Sezonun ilk turu, 3 Mayıs Cuma günü 4.574 kilometrelik pistte başlayacak ve antrenman turlarını 4 ve 5 Mayıs tarihlerinde yarışlar takip edecek.

Marco Wittmann: “Hedeflerim yüksek.”


Schaeffler ve BMW pilotu Marco Wittmann da düşüncelerini şu sözlerle paylaştı: "Yeni sezona Schaeffler gibi yeni bir ortakla başlayacak olmaktan dolayı çok heyecanlıyım. Hedeflerim yüksek. Daha önce iki kez şampiyon olduğum için hedefim elbette yarışları en önde bitirmek, şampiyonluğa oynamak ve başarabilirsem onu elde etmek. Bu, sezonun başında ihtiyatı elden bırakacağımız anlamına gelmiyor. Sonuçta, yapılan değişiklikler son birkaç yılda gördüklerimizin en ciddi olanları.

Sınıf 1 düzenlemeleri uyarınca tasarlanmış ve iki litrelik bir R4 turbo motorla çalışan 600 beygir gücüne sahip bir yarış arabası olan Schaeffler BMW M4 DTM gerçekten de yeni nesil otomobillerden biri. Aracın düşük ağırlığı, yeni "push to pass" fonksiyonu (atak yapmayı kolaylaştırmak üzere anlık bir güç patlaması sağlar) ve yenilenmiş aerodinamik yapısı bir araya gelince 300 km/s'lik bir hız ve olağanüstü yarışlar vaat ediyor. Aynı zamanda aracın yakıt tüketiminin geçen yılki modelden daha düşük olmasını sağlıyor.
 

Beş ülkede 18 yarış

DTM 2019 Sezonu, dokuz hafta sonu boyunca düzenlenecek 18 yarışı kapsıyor. DTM, sezon boyunca beş farklı ülkeye uğrayacak ve 5-6 Ekim’deki büyük final için Hockenheim’a dönecek. Marco Wittmann, özellikle bir yarışı iple çektiğini söylüyor: “Frankonya’daki Norisring pisti hem Schaeffler hem de benim için yuvaya dönüş anlamına geliyor ve o gün için sabırsızlanıyorum. Geçen sene bu pistte kazanmayı başarmıştım. Bu, benim için elbette muazzam bir olay. Pistte bizi destekleyen binlerce hayranımızı görmeyi umuyorum.”
BMW M Motorsport ve Schaeffler hayranları önümüzdeki hafta sonu Hockenheimring’de tam da bunu yapma fırsatını bulacaklar.