Marco Wittmann, DTM Hafta Sonunun Yıldızı Oldu

wittman.jpg


İlk yarışta zafer, ikinci yarışta çarpıcı bir geri dönüş: Wittmann ve Schaeffler BMW M4, DTM Assen'e çarpıcı performanslarıyla damga vurdular. Marco Wittmann, cumartesi günü yapılan 2019 DTM sezonunun üçüncü galibiyetini kutladı. Matthias Zink: “DTM bu hafta sonunun en önemli olayıydı.” şeklinde konuştu.

Marco Wittmann ile Schaeffler BMW M4 Motorsport ortaklığında yapılan bugüne kadarki en başarılı yarışını bu hafta sonu Assen'de gerçekleştirdi. Cumartesi günü zor ve yağışlı hava koşullarında gerçekleşen yarışta Schaeffler BMW M4 bu yıl DTM'deki üçüncü galibiyetini kutladı. Sıralama turlarındaki teknik bir problemden sonra, iki kez DTM şampiyonu olan Wittman pazar günkü yarışına grid pozisyonunda en son sırada başladı, ama çarpıcı bir performans onu ikinci sıraya kadar taşıdı.

“Bugünün yenilgisi yarının zaferi olacak’’ bu açıklamalar çarşamba günü Norisring'deki ev sahibi etkinliğinden dönerken Wittman’ın kaçırdığı pozisyonlar için yaptığı açıklamalardı. Sezonun dokuzuncu ve onuncu yarışlarında tahmin ettiği dönüşünü Hollanda'daki “TT Devresi” nde yaptı.
 

Wittmann Pazar günü yaptığı muhteşem yarışın ardından “Bu inanılmaz bir yarış oldu” şeklinde konuştu. “Cumartesi günü yapılan yarış, pole pozisyonu ve zafer ile mükemmel bir şekilde geçti. Pazar günü, ilk yarış yağışlı olduğundan daha zordu. Lastik yönetimi önemliydi. İkinci bir pit stop olmadan sonuna kadar gelebilmeyi beklemiyordum ama işe yaradı. Böyle bir performanstan sonra çizgiyi ikinci sırada geçmek çılgıncaydı.”

Schaeffler’in CEO'su Matthias Zink, “Marco, Assen’de ne tür bir savaşçı olduğunu gösterdi. Cumartesi günü baskın bir galibiyet ve Pazar günü bir başka olağanüstü sonuçla, en sondan başlamasına rağmen kazananların arasına girmeyi başardı. Performansı oldukça sansasyonel oldu, DTM hafta sonunun en etkileyici olayıydı. Sezonun yarısında, Schaeffler BMW M4, DTM şampiyonluğu için savaşmaya hak kazandı. Sonraki yarışlar daha da heyecanlı olacak.” şeklinde konuştu.

Şu anda 118 puanla pilot sıralamasında üçüncü sırada yer alan Wittman, lider René Rast'ın 40 puan gerisinde yer alıyor. Ekim ayındaki sezon finalinden önce sekiz DTM yarışı daha bulunuyor.