New York, İki Final Formula E Yarışına Ev Sahipliği Yapacak

newyork.jpg


Tam elektrikli yarış serisinin önceki dört sezonunda da olduğu gibi, Formula E'deki yarışın da kazananı sezonun son etkinliğinde belli olacak. New York City'deki (13/14 Temmuz) son iki yarış yaklaşırken, Audi Sport ABT Schaeffler ve Lucas di Grassi, takımların ve pilotların şampiyonasında zafere 43 ve 32 puan uzaklıkta, ikinci sırada yer alıyorlar. 2018/2019 sezonunun 12 ve 13.’ncü turlarında takımlar en fazla 94 puan ve pilotlar en fazla 58 puan kazanabiliyorlar. Demek ki her şey mümkün!

Sekiz yarışmacı unvan için savaştı

Teknik olarak, 22 yarışmacının sekizi hala kazanan unvanını alma şansına sahip. Elektrikli yarış serisindeki rekabet daha önce hiç bu kadar yakın olmamıştı. Sezonun önceki on bir turunda sekiz farklı kazanan oldu. Grassi, “Mutlak anlamda bir şansımız olduğu sürece, elimizden gelenin en iyisini yapacağız” diyor. “Geçmişte, avcı rolünün bize çok yaklaştığını defalarca kanıtladık.”

Di Grassi ve Abt: Gerçek geri dönüş ustaları

Audi Sport ABT Schaeffler, Formula E sezonunun son iki finalinde imkansızı başardı: 2016 / 2017'de Lucas di Grassi, 10 puanlık bir farkın ardından Montreal'de pilotlar şampiyonu oldu. 2017 / 2018'de Daniel Abt ile birlikte New York City’de 33 puan aldılar ve sonunda Audi Sport ABT Schaeffler takım yarışı kazandı. Bu sezonda Lucas di Grassi ve Daniel Abt iki galibiyet ve üç podyum finali dahil olmak üzere şimdiye kadar on yarışta on puan alan tek takım oldu.

Sezonu kapatmak için son iki yarış

New York City, bu sezon tek bir hafta sonunda iki yarışa ev sahipliği yapacak tek şehir. Formula E, üçüncü kez ABD’nin mega şehrini ziyaret ediyor. 2017 ve 2018'deki gibi yarış Brooklyn'deki geçici bir şehir pistinde gerçekleşecek. 2.320 kilometrelik pist, Vali Adası'nın karşısındaki Red Hook mahallesinin sahilinde yer alıyor. New York Körfezi boyunca uzanan pist, karşısındaki Manhattan siluetinin eşsiz manzarasıyla büyülüyor. Her iki son yarış Cumartesi ve Pazar günü yerel saat 16:00'da başlayacak ve her zamanki gibi, Eurosport yarışları canlı olarak yayınlayacak.

 

Hadi tekrar başaralım! Abt ve di Grassi, 2019/2020 sezonunda Audi Sport ABT Schaeffler için yarışa devam edecek

Büyük finalle birlikte, Audi Sport ABT Schaeffler Formula E'nin gelecek parkurunu şimdiden belirledi. Daniel Abt ve Lucas di Grassi, 2019 / 2020'de Audi Sport ABT Schaeffler takımı için tamamen elektrikli yarış serisinde yarışmaya devam edecek. Brezilyalı-Alman ikilisi için altıncı ortak Formula E sezonu olacak. Schaeffler’in marka elçileri di Grassi ve Abt, 2014’teki serinin başlangıcından bu yana aynı kalan tek pilot takımı.

Daniel Abt, “New York için hala büyük hedeflerimiz var, bu yüzden son iki yarış ve sonrasında sezon öncesi hazırlıkların bu tür olumlu düşüncelerle ele alınması daha da heyecan verici” diyor Schaeffler’in marka elçisi : “Bana duyulan güvenden dolayı gurur duyuyorum ve performansımla teşekkür etmek için her şeyi yapacağım”.