Audi Sport ABT Schaeffler Takımı İsviçre'nin Başkentini Fethedecek

bern.jpg


Formula E, bu hafta sonu Bern'deki ilk yarışını gerçekleştirdi. Şampiyonluk yarışı devam ederken, pilotlar Lucas di Grassi ve Daniel Abt, şehir pistinde bir araya geldi. Bern’in popüler vahşi yaşam alanı Bear Pit boyunca yarışan Audi Sport ABT Schaeffler takımı, Berlin’de elde edilen son zaferden sonra iyi bir unvan şansına sahip.
 
22 Haziran Cumartesi günü Bern'de yapılacak sondan üçüncü Formula E yarışı üç farklı açıdan Audi Sport ABT Schaeffler takımı için oldukça gerilimli olacak. Birincisi, tamamen elektrikli yarış serisi İsviçre başkentine ilk ziyaretini gerçekleştirecek. İkincisi, Formula E'nin gördüğü en yakın skorlu yarış, 2018/2019 sezonunun 13 turunun onbirinci aşamasında devam edecek. Üçüncüsü, takım şu anda hem pilotlarda hem de takımların sıralamasında ikinci sırada, üst noktalarla arasında sadece 6 ve 25 puanlık bir fark bulunmakta. Sonuç olarak, Formula E’de galibiyet için 25 puan gerekli olduğu düşünüldüğünde, Audi Sport ABT Schaeffler her iki kategoride de unvanı kazanma şansına sahip.
 
Tüm Seviyelerde Mücadele

Lucas di Grassi, “Çok verimli bir aracımız var ve şampiyonluk yarışının tam ortasındayız” şeklinde konuştu. Brezilyalı pilotun en yeni takımı Audi Sport ABT Schaeffler, Berlin'deki ev sahibi turunu ezici bir şekilde kazanmıştı. Grassi, “Takım olarak Formula E'deki bu en sert rekabet, her seviyede bize meydan okuyor” dedi. Formula E Şampiyonasının son aşamasında yapılan geleneksel yakın yarışlarda muazzam bir deneyime sahip olan 34 yaşındaki Güney Amerikalı pilot 2016/2017 ve 2017/2018 sezonlarında takım arkadaşı Daniel Abt ile birlikte takım sınıflandırması kısımlarında iki kez yılın pilotu unvanını kazandı.
 

Sıradaki: Sezonun New York finali!

Bugüne kadar bu sezon düzenlenen on turda yedi farklı takımdan sekiz farklı pilot kazandı. Bern, 2014 yılında Pekin'deki açılış yarışından bu yana Formula E'ye ev sahipliği yapan 22. şehir oldu. İsviçre'nin başkentindeki yarış “Rosengarten” parkı ve “Bärengraben” (Ayı Çukuru) çevresinde yaklaşık 2,8 kilometrelik yeni bir şehir pistinde gerçekleşecek. Tamamen elektrikli serisinin 2018'de Zürih'te ilk tanıtımı yapılan etkinliğini Lucas di Grassi ve Audi Sport ABT Schaeffler kazanmıştı. Bern'den sonra Formula E, üst üste yapılacak olan iki yarış için Temmuz ayında New York'u ziyaret edecek.