YENi

INA Yardımcı Tahrik Sistemi numaralandırma şeması

SCA152_FEAD_Kit_numaralandırma_şeması_uygulaması.jpg

Karmaşık bir sistemde artan yükler
Yardımcı tahrik sisteminin görevi, çeşitli birimlerin tahrikini sağlamaktır. Örneğin alternatörün, su pompasının, hidrolik direksiyon pompasının veya klima kompresörünün tahriki için V kayışlar veya çok kanallı V kayışlar kullanılır. Ancak bileşen sayısındaki bu sürekli artış karmaşıklığı artırır ve daha yüksek bir güç aktarımı gerektirir.
Ayrıca modern motorlarda ebatların küçültülmesi, sürekli olarak artan ve yardımcı tahrik sisteminin tüm bileşenlerini etkileyen titreşimlere yol açmaktadır. Bunun sonucunda tüm parçalar daha fazla yüke maruz kalır.


Onarım durumunda daima sistemin tamamını değiştirin
Motordan gelen gıcırtı sesleri, yavaş direksiyon hareketi veya artan motor sıcaklığı gibi belirtilerin tamamı, yardımcı tahrik sisteminde yıpranma ve aşınmanın ilk göstergeleri olabilir.
Pahalıya patlayacak dolaylı hasarları önlemek adına herhangi bir hata tespit edildiği an profesyonel destek almak çok önemlidir.
Ancak arızalı parçanın değiştirilmesi genellikle sadece kısa vadeli çözüm sağlar. Hasarın asıl nedeni genellikle teşhis konulması zor olan başka bir bileşen olmaktadır. Örneğin kayış gergisi kırıldığında bunun asıl nedeni, arızalı bir krank mili titreşim sönümleyici veya devir ayarlı alternatör kasnağı olabilir. Asıl neden tespit edilmediği ve hasar onarılmadığı takdirde kısa bir süre sonra başka bir arıza gerçekleşebilir. Dolayısıyla yardımcı tahrik sisteminin ilgili tüm bileşenlerinin daima tek seferde değiştirilmesi önerilir.


Komple onarım için INA Yardımcı Tahrik Sistemi Kiti
Schaeffler, INA Yardımcı Tahrik Sistemi Kiti ile her bir araç için ideal onarım çözümlerini tek kutuda sunar ve gereken yedek parçaları her zamanki OEM kalitesinde bir araya getirir. INA Yardımcı Tahrik Sistemi Kitinde onarımdan sonra tam işlevsellik sağlamaya yönelik, birbirine mükemmel şekilde uyarlanmış bileşenler bulunur.


INA Yardımcı Tahrik Sistemi Kitlerinin araca özgü yapısı
Her bir INA Yardımcı Tahrik Sistemi Kitinde gergi rulmanı, avara kasnağı ve de uyumlu bir V kayış veya çok kanallı V kayış bulunur. Kit içerisinde araca ve hasara bağlı olarak devir ayarlı alternatör kasnağı, su pompası, krank mili titreşim sönümleyici ve gerekli aksesuarlar gibi ek yedek parçalar da bulunur. Araca özel dijital olarak tasarlanan kayış hattı şeması, ustaların kayışı doğru şekilde takmasına yardımcı olur.


Yeni: Anlamlı parça numaraları aramayı kolaylaştırır
Schaeffler Aftermarket uzmanları, INA Yardımcı Tahrik Sistemi Kitlerinin ürün yelpazesini daha da genişleterek anlamlı parça numaralarıyla donattılar. Bu parçaların daha da hızlı bulunmasına yardımcı olurken, Kitin içindekilere dair de daha net bilgiler sunar.
Parça numaralarının yapısı net bir mantık izler:
İlk üç basamak (529), Yardımcı Tahrik Sistemi Kitlerinin ürün grubunu temsil eder
Sonraki dört basamak ise araca özgü uygulamayı tanımlar. Bu da aynı uygulama için benzer onarım çözümlerini karşılaştırmayı kolaylaştırır
Son iki basamak, ilgili INA Yardımcı Tahrik Sistemi Kitine özgü kapsam hakkında bilgi sağlar
 

INA_PC_FEAD_KIT_5290498100.jpg

"10" ile biten parça numaraları
Numarası "10" ile biten INA Yardımcı Tahrik Sistemi Kitleri, V kayış veya çok kanallı V kayış, gergi, avara kasnağı gibi temel bileşenleri ve de vidalar gibi gerekli aksesuarları kapsar.

Açıklama: Çeşitli Fiat, Alfa Romeo ve Lancia uygulamalarına yönelik 529 0498 10 numaralı INA Yardımcı Tahrik Sistemi Kiti; çok kanallı V kayış, gergi, avara kasnağı ve gerekli aksesuarlarla beraber geliyor.
 

INA_PC_FEAD_KIT_5290043200.jpg

"20/21/…" ile biten parça numaraları“
20/21/…” ile biten INA Yardımcı Tahrik Sistemi Kitlerinde kayış, gergi, avara kasnağı ve gerekli aksesuarların yanında devir ayarlı alternatör kasnağı veya krank mili titreşim sönümleyici/kaplini gibi birer sönümleme elemanı da bulunur.

Açıklama: BMW araçlarına yönelik 529 0043 20 numaralı INA Yardımcı Tahrik Sistemi Kitinde çok kanallı V kayış, gergi, avara kasnağı ve devir ayarlı alternatör kasnağı bulunuyor.
 

INA_PC_FEAD_KIT_5290161310.jpg

"30/31/..." ile biten parça numaraları"
30/31/..." ile biten INA Yardımcı Tahrik Sistemi Kitleri, su pompalarıyla donatılmıştır. Bununla birlikte kayış, gergi ve avara kasnağı gibi gerekli bileşenlerin tamamını da içermektedir.

Açıklama: VW Grubu araçlarına yönelik 529 0161 31 numaralı INA Yardımcı Tahrik Sistemi Kitinde hem çok kanallı V kayış ve gergi rulmanı, hem de uyumlu bir su pompası bulunuyor.